Val Gardena | Dovolená Val Gardena | Zájezdy Val Gardena

dolomity-bg-header-title.png
     
         
 
 

Val Gardena

 

Val Gardena je jedním z nejznámějších středisek severní tyrolské části Dolomit. Je tvořena třemi po sobě jdoucími a vzájemně propojenými středisky Ortisei, Santa Cristina a Selva Gardena. Ubytujete-li se v jakémkoliv z těchto středisek, skibus, který během ranní a odpolední špičky jezdí průměrně každých deset minut, Vás během následujících 10–15 minut dopraví k nástupní stanici vleků, které vedou například na vrchol Sasslong ve středisku Selva Gardena. Zajímavé sjezdovky najdete především v horních dvou střediscích údolí, tj. Santa Cristina a Selva Gardena.

Santa Cristina

V Santa Cristině, na levé straně, se nachází areál Seceda, který nabízí perfektní a velmi široké červené sjezdovky v horní části a cca 3 km dlouhou dojezdovou modrou sjezdovku vedoucí k nástupní části lanovky, vhodnou především pro začátečníky a děti. Zhruba v polovině červené sjezdovky najdete horskou boudu Daniel Hut – za slunečného počasí s nádherným výhledem na okolní masivy a vždy s jedinečnou jihotyrolskou kuchyní. Věřte, že lepší sýrové noky (kassenock) si široko daleko nedáte. Na protilehlé straně Santa Cristiny končí černá sjezdovka začínající na samém vrcholu masivu Sasslong, která je mimo jiné jednou z tratí světového poháru ve sjezdu mužů, konající se zde pravidelně týden či dva před Vánocemi. Celá oblast Sasslong je vhodná především pro dobré lyžaře, protože i červené sjezdovky, které zde najdete, se svým sklonem každou chvíli černají a navíc jsou velmi dlouhé.

Selva Gardena

Posledním střediskem údolí Val Gardeny je Selva Gardena. Do Selva Gardeny se sjíždějí výše zmiňované sjezdovky ze Sasslong, nicméně v horní části, po pravé i levé straně střediska najdete i areál vhodný pro méně zdatné lyžaře a začátečníky, včetně lyžařských škol. Toto středisko je žijící tepnou celého údolí, je zde nepřeberné množství après-ski barů (doporučujeme vyzkoušet Lustkeller – hned vedle nástupní stanice na Sasslong –, ale nepouštějte se raději do závodů v rychlosti pití místního piva z 8litrového válce), několik prvotřídních hotelů (viz Hotely Selva Gardena) a apartmánů. V centru najdete také jak mnoho obchodů s lyžařskými potřebami a suvenýry, tak i několik obchodů známých módních značek. Ceny nečekejte nijak výhodné, nejde o žádné outletové prodejny, nicméně nejezdí se sem přece za nákupy, ale za zábavou.

Vybrané zájezdy Val Gardena

OdDníKamDop.Str.Cena
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje