Lyžování v Dolomitech | Lyžařské zájezdy Dolomity

dolomity-bg-header-title.png
     
         
 
 

Lyžování v Dolomitech

 

Dolomity a turismus, Dolomity a sport, to jsou dnes zcela nerozlučné pojmy. To, že horská střediska nemůžou být živa pouze z náporu zimních turistů, pochopili i zde a vyšli vstříc všem moderním trendům v oblasti celoroční turistiky. Tím, čím jsou Dolomity ale skutečně jedinečné, je jejich široká nabídka lyžařských terénů a turistických tras.

Zimní Dolomity jsou zcela předurčeny pro aktivní dovolenou. Ať už pojedete na dovolenou do Dolomitů se svými přáteli, či rodinou, vždy najdete takové podmínky pro sport, které odpovídají Vaší výkonnosti. Najdete zde několik set kilometrů modrých, několik set kilometrů červených, několik desítek kilometrů černých sjezdovek, které jsou vždy perfektně upraveny tak, aby poskytovaly maximální požitek z jízdy a zároveň zaručovaly maximální míru bezpečnosti.

Lyžařská sezóna v Dolomitech začíná začátkem prosince a končí vždy během dubna, obvykle týden či dva po Velikonocích. V některých výše položených střediscích může být prodloužena dle sněhových podmínek. Lyžování na ledovcích Passo di Tonale a Marmolada je celoroční záležitostí.

Nejpopulárnějším sportem Dolomit je samozřejmě sjezdové lyžování. Rozvoj sjezdového lyžování během posledních deseti až patnácti let udělal z Dolomit jednu z nejlépe vybavených oblastí v rámci Evropy. Systém vleků a lanovek, na ně navazující systém sjezdových tratí, jejich propojenost a návaznost na dopravu v rámci regionu je obdivuhodný a umožňuje každému návštěvníkovi vnímat krásy krajiny, užívat si a oprostit se od starostí s orientací a organizací lyžování. Všechna střediska v údolí, jsou propojena skibusy, které Vás zdarma přepraví z místa ubytování k nejbližší i vzdálenější stanici lanovky. Trend propojovat vzájemně lyžařská střediska mezi sebou sjezdovkami tak, aby lyžař nebyl nucen sundat lyže z nohou, je společnou vlastností celých Dolomit. K dokonalosti byl doveden v okruhu nazývaném Sella Ronda a v této podobě nemá na světě obdoby. Nelze opomenout ani celoroční ledovcové lyžování na ledovci Pressena na Tonale a na ledovci Marmolada.

Dolomity lze z lyžařského hlediska rozdělit na východní a západní část. Dělicí čárou oddělující tyto dvě části je dálnice (autostrada) vedoucí z Brenneru (hranice s Rakouskem) na jih. Při cestě z Brenneru najdete po levé straně (východní část) střediska jako Plan de Corones, Val Gardena, Cortina d´Ampezzo, Marmolada a Alta Badia, Val di Fassa či Oberregen. Po pravé straně, v západní části jsou nejznámějšími středisky Pagannela a v oblasti Dolomity Di Brenta je to pak celé Val di Sole se svými středisky Marilleva, Folgarida, ledovcové Passo Tonale a především známá a proslulá Madonna di Campiglio.

V rámci lyžování v Dolomitech si můžete vždy pořídit buď lokální skipas, který platí pro sjezdovky spadající do teritoria té či oné oblasti, anebo si můžete pořídit tzv. Dolomity superski skipas, který platí až na výjimky v celých Dolomitech. Výjimkou je např. lyžování na Marmoladě.

Získejte více informací o lyžařských oblastech Dolomiti Superski a Sella Ronda.

Vybrané zájezdy do Dolomit

OdDníKamDop.Str.Cena
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Last minute zájezdy

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje