Ubytování v Dolomitech

dolomity-bg-header-title.png
     
         
 
 

Úvodem o ubytování v Dolomitech

 

Dolomity vycházejí ze svých historických lokálních tradic a tomu je podřízena i celková architektura jednotlivých středisek. Oproti francouzským Alpám zde téměř nenajdete žádné moderní panelákové komplexy. Vše je podřízeno dodržení tradičního stylu dřevěných srubů, menších hotelů, a v případě, že se jedná o větší hotelové komplexy, bývají velmi citlivě zasazeny do reliéfu okolní krajiny.

V Dolomitech jsou k dispozici tří- až pětihvězdičkové hotely; obecně platí, čím známější středisko, tím více kvality v ubytování. Většina hotelů je rodinným podnikem a nabízí velmi příjemnou atmosféru s velmi malou vzdáleností mezi Vámi a majiteli. Kromě hotelů se lze v Dolomitech ubytovat ve velkém množství pensionů a apartmánů nebo využít ubytování na ekologické farmě.

Hotely v Dolomitech

 

Hotely **** – kromě vysokého standardu pokojů bývají všechny čtyř- a pětihvězdičkové hotely vybaveny fitness/wellness zázemím jako jsou sauny, páry, masáže či bazény. Pozor, ani v této kategorii nečekejte vždy 24hodinovou službu na recepci. Pokud hotel není součástí mezinárodního řetězce, dodržuje trochu proti pravidlům, ale dle místních zvyklostí, „večerku“ kolem půlnoci.

Hotely *** – většinou starší hotely dříve 4* nebo nově postavené hotely se záměrem poskytnout maximální pohodlí hostům, dobrou stravu, ale omezující doprovodné služby. Tyto hotely nabízejí omezenou míru relax služeb, obvykle samostatnou saunu a někdy i za příplatek.

Pensiony a apartmány v Dolomitech

 

Ve všech střediscích lze najít spoustu penzionů, které poskytují kromě ubytování pouze snídani, a ty bývají nejlevnější variantou pro ty cestující, kteří nepotřebují žádné doplňkové služby popř. mají limitované prostředky na svou dovolenou.

Velmi populárním způsobem ubytování jsou apartmány. Jsou nabízeny ve třech až čtyřech standardních velikostech, jako je mono, což je garsonka pro pár, popř. 3 osoby, billo, což je jednoložnicový byt, který někdy pojme až pět osob, trillo je dvouložnicový byt, který pojme až osm osob, a quadruplo je tříložnicový byt, který pojme i deset osob. V každém z těchto apartmánů najdete základní kuchyňské vybavení a možnost připravit si jídlo dle svých preferencí. Určitou nevýhodou je, že dle této maximální kapacity bývají uváděny i ceny na osobu, tedy počítá se s tím, že minimálně dva lidé spí na rozkládacím gauči v obývacím pokoji. Sice to částečně odlehčí nákladům, ale na týdenní dovolenou to není ideálním řešením ani pro vaše záda, ani pro pocit soukromí pro toho, kdo na tomto přídavném lůžku spí. Ceny uváděné za tyto apartmány většinou počítají právě s takovýmto maximálním obsazením.

Agroturistika v Dolomitech

 

Velmi moderním způsobem ubytování v Dolomitech je agroturismus. Agroturismus je způsob bydlení na farmách mající ekologický provoz, většina jejich provozu je dána úplnou soběstačností. Tento ekologický způsob ubytování se stává stále více a více populárním. Pro zimní dovolenou je důležité si předem zjistit dostupnost takového ubytovacího zařízení, bývá velmi často umístěno v horách a v zimě může být dostupnost takovéto farmy velmi problematická nebo velmi nákladná. Rovněž míra nabídky agroturistických pobytů je v současné době stále omezena na několik nabídek pro každé středisko.

Ceny ubytování v Dolomitech

 

Ceny hotelů čtyř- až pětihvězdičkových očekávejte v rozmezí 70–120 EUR / osoba dle sezóny a kvality hotelu, včetně polopenze. Hotely tříhvězdičkové se pohybují mezi 40–70 EUR / osoba. Penzióny se snídaní lze najít kolem 35 EUR na osobu. U pronájmu apartmánu, jak již bylo řečeno, záleží na jeho velikosti. V případě obsazení maximálním počtem osob je cena na osobu velmi výhodná, obvykle kolem 15–20 EUR / osoba / noc – bez stravy. Určitou nevýhodou při pronájmu apartmánu je striktně dodržovaná turnusová politika sobota–sobota, a v případě, že preferujete jiný den příjezdu nebo jiný den odjezdu, většinou Vám vlastníci apartmánu byt nepronajmou, anebo musíte zaplatit celý týden bez ohledu na to, kolik dní ho skutečně využíváte. To neplatí v případě, že sháníte apartmán na poslední chvíli. V takovém případě bývají pronajímatelé flexibilnější a raději akceptují pět nocí, než mít celý týden prázdný.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Aktuální nabídka last-minute zájezdů

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje