Dovolená v Dolomitech | Zájezdy do Dolomit

dolomity-bg-header-title.png
     
         

Vybrané zájezdy do Dolomit

OdDníKamDop.Str.Cena
 
 

Dovolená v Dolomitech

 

Dolomity se stávají velmi oblíbenou lyžařskou destinací pro tisíce Čechů a naplánovat si dovolenou na jeden týden se stává zvykem pro spoustu z nás. Zajímavost takové dovolené v Dolomitech je dána relativně dobrou dostupností z České republiky, cenovou přijatelností, italskou pohostinností a v neposlední řadě také velkým množstvím slunečných dní.

Aktivity v Dolomitech

 

Dolomity jsou prostě stvořeny pro aktivní dovolenou. Počínaje lyžováním, turistikou a konče cyklistikou; tak jak se střídají roční období, mění se i podmínky pro jednotlivé aktivity.

Zimní Dolomity - během posledních 10–15 let se Dolomity staly jednou z lyžařských velmocí v Evropě. Stovky kilometrů sjezdových tratí všech obtížností a charakterů, stovky kilometrů běžeckých tratí vinoucích se podél údolí, desítky snowboardových parků – to vše jsou důvody, proč si vybrat Dolomity pro svou zimní dovolenou. Dolomity rovněž disponují velkou nabídkou skialpinistických tras včetně perfektně vybavených skialpinistických center a půjčoven. Rovněž pro milovníky běžného sjezdového lyžování a běžkaření není problém si na místě půjčit kompletní vybavení, popř. otestovat nejnovější výrobky známých lyžařských firem.

Ani milovníci bílé stopy nepřijdou v Dolomitech zkrátka. Nejznámější veřejný závod Evropy Marcialonga se – světe, div se – koná v Dolomitech. Zhruba 70km trať táhnoucí se údolím Val Di Fiemme končící ve středisku Cavallese je pak během celé lyžařské sezóny k dispozici rekreačním lyžařům. Běžkařské trati vždy vedou podél potoků, které stékají údolím, většinou mají rovinatý charakter s mírným převýšením a jsou vhodné jak pro sportovní, tak pro běžné turistické běhání na lyžích.

Snowboardisti si přijdou na své v četných „fun“ a „snowboard“ parcích, které jsou na většině míst přístupné v ceně permanentky a nabízejí milovníkům jízdy na prkně perfektně tvarované snowboard-crossové dráhy, U-rampy, popřípadě možnosti vyzkoušet své první akrobatické prvky. To vše v části sjezdovky, která je zcela oddělena od ostatních, a bez strachu z možnosti střetu s jinými lyžaři.

Každé menší i větší středisko v Dolomitech disponuje vlastní sáňkařskou dráhou. Ta je většinou navržena tak, že protíná, podjíždí nebo kopíruje sjezdovky a díky tomu mívá značné převýšení a délku i několik kilometrů. Sáňkování se pak může stát i půldenní aktivitou pro celou rodinu.

Doprava do Dolomit

 

Doprava do Dolomit je záležitostí individuálních požadavků. Nejčastěji využívaným způsobem dopravy do Dolomit je vlastní doprava autem, popř. využití autobusu při cestách s cestovními kancelářemi, které mají lyžování v Dolomitech ve svém katalogu.

Cesta po dálnici z Prahy začíná směrem na Plzeň, Mnichov, Innsbruck, Brenner a po brennerské dálnici do jednoho z výjezdů, který bývá vždy přímo napojen na turistická střediska, trvá v rozmezí 6–8 hodin. Cesta z Moravy a jižní části Čech povede pravděpodobně směrem na Salzburg a dále na Innsbruck. Doba potřebná k cestování se může v příjezdových a odjezdových dnech, jako je sobota, částečně protáhnout a při kombinaci s nepříznivým počasím trvat i 10 hodin. Cesta autokarem ve skupině bývá vždy zhruba 12hodinová, záleží na mnoha okolnostech včetně počtu nutných přestávek.

Dolomity, dříve součást Rakouska, jsou velmi dobře napojeny na evropskou silniční i železniční síť a lze bez nadsázky říct, že do většiny středisek se dostanete, zvláště v severních částech Dolomit, pohodlně i vlakem. Cesta vlakem z Prahy je podmíněna několika  přestupy, obvykle v Mnichově a Innsbrucku, ze kterého pak jedou vlaky jižně do Itálie.

Cestovat letecky z Prahy znamená využít nabídky služeb jedné z menších aerolinií a najít si letecký spoj do Brescia, Bolzana nebo do Benátek. Z těchto letišť se následně dostanete během hodiny až hodiny a půl do svého vybraného střediska. Nicméně vzhledem k nutnosti přestupu a značném omezení nabídky letů do těchto destinací je letecký způsob dopravy do Dolomit velmi málo využíván.

Výběr střediska

 

U výběru lokality platí to, co ve všech zimních střediscích. Čím blíže k vleku a centru střediska, tím vyšší ceny, záleží na preferencích při výběru lokality hotelu v Dolomitech. V zásadě se dá říct, že skibusy pokrývají všechny, i sebemenší lokality a vesničky, které jsou v okolí lyžařských vleků, a jezdí velmi často, v ranních a večerních špičkách každých 10 minut, během dne každých 20 až 25 minut. Určitou nevýhodou bydlení ve vzdálenějších místech od center středisek může být absence zábavy, restaurací apod. v té či oné lokalitě a doprava skibusem není po 19. hodině v zásadě možná. Lokalitu rovněž vybírejte podle účelu svého zájezdu. V případě, že jste rodina s dětmi, může být dobrou volbou ubytování i mimo lyžařské centrum, zvláště je-li v daném místě k dispozici dětský lyžařský vlek, na kterém Vaši malí začátečníci vyzkouší své první lyžařské krůčky. Nebudete pak nuceni všechny dny cestovat za lyžováním a užijete si dovolenou ve větší míře klidu.

Kdy vyrazit?

 

Lyžařská sezóna v Dolomitech začíná začátkem prosince a končí vždy během dubna, obvykle týden či dva po Velikonocích. V některých výše položených střediscích může být prodloužena dle sněhových podmínek. Lyžování na ledovcích Passo di Tonale a Marmolada je celoroční záležitostí. Trávit dovolenou v Dolomitech během druhé poloviny ledna a celého února, popřípadě začátkem března, bývá velmi populární pro Italy, Rakušany a Němce. V těchto obdobích  proto očekávejte jak vyšší ceny služeb, tak menší prostupnost sjezdovek a vleků. Infrastruktura vleků je na takové úrovni, že se málokdy stane, abyste čekali byť v nástupních stanicích déle jak 10 nebo 15 minut. Jakmile vyjedete ze spodní stanice střediska do mezistanice nebo výstupní stanice, nesetkáte se s frontou na další vlek. Velmi oblíbeným obdobím pro návštěvu Dolomit pro české lyžaře bývá začátek prosince, kdy hotely poskytují výrazné slevy na lyžování, anebo naopak konec března, kdy lze očekávat i sedm dní v řadě plných slunce a báječného jarního lyžování.

Cestovní kanceláře, které pořádají zájezdy do Dolomit, vydávají své katalogy vždy nejpozději na přelomu srpna a září. Většina nabídek se omezí na rezervaci toho či onoho hotelu, popřípadě započítání ceny skipasu do ceny této rezervace, doprava bývá většinou vlastní. V případě, že si zakoupíte zájezd včetně dopravy, bývají termíny omezeny na již předem stanovené termíny. S koupí zájezdu by zájemce neměl dlouho vyčkávat, protože nabídka cestovních kanceláří na českém trhu není tak široká jako současný zájem českých turistů navštívit Dolomity. V čím větší skupině hodláte cestovat, tím dříve byste se měli pokusit zajistit ubytování v Dolomitech.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Last minute Dolomity

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje