Val di Fassa | Dovolená Val di Fassa | Zájezdy Val di Fassa

dolomity-bg-header-title.png
     
         
 
 

Val di Fassa

 

Val di Fassa, jižněji od Val Gardeny, je první lyžařskou oblastí v jižní, italské části Dolomit. Z hlediska lyžování jsou významnými středisky v údolí Val di Fassa městečka Campitello Di Fassa, Canazei a Alba di Canazei. Ubytovací možnosti jsou ale vzhledem k velkému zájmu o střediska k dispozici i v lokalitách, které těmto střediskům předcházejí, především Poza di Fassa a Vigo di Fassa. Zde najdete cenově přijatelnější penziony a spousty apartmánů. Doprava je jako všude zajišťována skibusy, ty jsou bezplatné, respektive v ceně permanentky. Celým údolím se táhne běžkařská stopa, kde i milovníci bílé stopy najdou perfektní podmínky a vždy upravenou trať jak pro klasický styl, tak pro bruslení.

Perra di Fassa, Pozza di Fassa

Perra di Fassa, Pozza di Fassa jsou dvě menší, téměř spojená horská střediska. Za zmínku tu stojí především lyžařský areál Ciampedie se svou sluneční terasou, několika dobrými rifugi (restauracemi) nabízející již výrazně italskou kuchyni s drobnými tyrolskými vlivy. Tento areál je také znám tím, že si ho oblíbil italský lyžařský fenomén Alberto Tomba pro svůj trénink. Přestože svahy jsou v tomto středisku velmi přívětivé, nachází se zde i jedna nepříliš dlouhá, ale strmá černá sjezdovka, na které Alberto Tomba dovedl své slalomářské umění k dokonalosti. Traduje se, že podobných svahů je v okolí více, ale jenom tento končí u tak dobré restaurace; a to, že Alberto Tomba je milovníkem dobrého jídla, kromě jiného, je obecně známo.

Campitello di Fassa

Campitello di Fassa žije životem typického horského lyžařského městečka, navenek je velmi poklidné a nabízí několik dobrých restaurací a pizzerií. Za zábavou je však potřeba vyrazit do sousedního Canazei. Z Campitella se dostanete lanovkou přímo na vrchol zvaný Col Rodella, který je součástí Sella Rondy.

Nejznámějším a nejnavštěvovanějším střediskem ve Val di Fassa je Canazei. Canazei je společenským centrem údolí, najdete zde mnoho restaurací, kaváren a i několik barů a nočních podniků, které zavírají až těsně před rozbřeskem.

Canazei

Vyberete-li si jako svou nástupní stanici do Sella Rondy právě lanovku na vrchol Belvedere z Canazei, nezapomeňte se na vrcholu zastavit a porozhlédnout se kolem. Právě stojíte na hraniční čáře rozdělující kraj Trentino a správní oblast Bolzano, dělící italské Dolomity na severní rakouský styl a jižní italský. A to se vším, co s tím souvisí. Jestliže si ještě zde na Belvederu budete chtít dát voňavou pálenku, tak to bude grappa. Jakmile z Belvederu sjedete dolů směrem ke středisku Arabbba, budou už vám nabízet pouze obstler – rakouská verze ovocné, nikoliv vinné pálenky. Na straně Canazei se jako klobása servíruje salsiccia na grilu, na druhé straně kopce už to bude klasický rakouský würstel.

Za zmínku v údolí Val di Fassa stojí jednoznačně i malé středisko Alba di Canazei. Najdete ho cca 2 km za Canazei a strávit jeden den lyžováním v tomto středisku se rozhodně vyplatí. Jednak toto středisko není součástí Sella Rondy a není na něm tedy tolik lyžařů, a jednak nabízí naprosto úžasné svahy pro lyžaře všech výkonností. V horní části, která svým tvarem připomíná ledovcové koryto, si najdou určitě své oblíbené tratě začátečníci a mírně pokročilí. Lyžařští experti budou zajisté nadšeni jednou z nejlepších černých sjezdovek, která je v Itálii, sjezdovkou č. 1. Tato cca 3 km dlouhá sjezdovka s převýšením téměř 1 km se vine lesem mezi horní a spodní nástupní stanicí velké kabinové lanovky. Nabízí mnoho zajímavých zvratů terénu a spoustu obtížných úseků. Ty opravdu náročné pasáže jsou chráněny sítěmi, ale lépe než je testovat je trochu přibrzdit. Pro všechny bez rozdílu lyžařských dovedností se doporučuje vychutnat si oběd v jedné ze tří restaurací, které jsou umístěny hned v blízkosti horní stanice lanovky, a nechat se na terase zahřívat sluncem, které tuto ledovcovou kotlinu oslňuje již od dopoledne. Alba di Canazei je také v jarních měsících vstupní branou k ledovci Marmolada, v zimních měsících je však průsmyk Paso Fedaia uzavřen.

Vybrané zájezdy Val di Fassa

OdDníKamDop.Str.Cena
 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje