Sella Ronda | Lyžování v Dolomitech

dolomity-bg-header-title.png
     
         
 
 

Lyžařská oblast Sella Ronda

 

Sella Ronda spolu propojuje bez použití jakékoliv dopravy několik údolí a v nich několik velkých i menších středisek jako například Canazei ve Val di Fassa, Selva Gardena ve Val Gardena, Corvara a Arabba v Alta Badia. Tento okruh kolem horského masivu Gruppo Sella nabízí půldenní až celodenní lyžařský výlet, během kterého lyžař objede Sella masiv o celých 360 °, aby se poté vrátil do místa, odkud začínal. Pro ty, kterým by nestačil tento výlet jedním směrem, je samozřejmě k dispozici i varianta protisměrná, která vede zdánlivě stejnými místy, ale přesto Vám poskytne zcela jiné zážitky, jiné výhledy a jinou náročnost sjezdových tratí. Ať už se vydáte po směru, anebo protisměru hodinových ručiček, najdete vždy perfektně upravené sjezdové tratě, a vždy máte volbu, zda vybrat pro sjezd obtížnější červenou, nebo modrou turistickou variantu, a vyhovět tak i těm, kteří s lyžováním teprve začínají. Koncept Sella Rondy je tvořen tak, aby vyhovoval všem kategoriím lyžařů bez ohledu na jejich zdatnost a věk, a to včetně dětí. Můžete zvolit jak rychlé tempo, při kterém zvládnete celý cca 80km okruh během půl dne, anebo zvolnit, užívat si spoustu nádherných výhledů na okolí, čas od času se zastavit v jedné z mnoha horských chat (rifugio) a dát si malé občerstvení nebo třeba jenom bombardino či kávu pro zahřátí.

Přestože Sella Ronda není určena těm, kteří hledají výzvy v podobě strmých svahů, velkých převýšení, popřípadě jízdu mimo sjezdovky nebo jízdu v boulích, lze si z ní „odskočit“ stranou a zkusit jednu z několika náročných černých sjezdovek, jimiž je trať Sella Rondy lemována. Takové svahy najdete především v Arabbbě, nad střediskem Selva Gardena (Sasslong) nebo stranou od Corvary ve středisku La Villa.


Sella Ronda protíná např. ve Val di Fassa střediska Campitello a Canazei, Val Gardenu ve střediscích Santa Cristina a Selva Gardena, dále pak v Alta Badii středisko Corvara a nakonec v Arabbbě se napojuje zpět do Val Di Fassa v Canazei.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje