Last minute Dolomity | Last-minute lyžování v Dolomitech

dolomity-bg-header-title.png
     
         

Last minute v Dolomitech

 

Zajišťovat si dovolenou v Dolomitech na poslední chvíli nemusí být vždy spojeno s výraznými slevami. V žádném případě neočekávejte lepší ceny, spíše naopak. O všech italských státních svátcích a od druhé poloviny ledna do března je téměř plno a není důvod slevovat ani v případě last minute rezervace. Ani mimo tyto předem dané termíny nebývají italští obyvatelé příliš nakloněni smlouvání, pokud se nejedná o ubytování v ten daný den. Jinými slovy, v případě, že nehodláte riskovat a trávit nějakou dobu hledáním ubytování přímo v lokalitě, nemá smysl čekat na lepší ceny během sezóny. Nabízené kapacity se spíše doprodávají, než slevují, a jedinou reálně poskytnutou slevou, kterou můžete obdržet, je sleva na skutečné last minute ubytování – tedy pobyt začínající dnes nebo zítra. V takovém případě lze dojednat slevu ve výši 10 % až 20 % z původně stanovené ceny.

Last minute zájezdy Dolomity

OdDníKamDop.Str.Běžná cenaSlevaCena
 
 

Ceny hotelů, penziónů a apartmánů jsou v Itálii taxativně stanoveny po jednotlivých sezónách a týdnech. Italští hoteliéři nemívají ve zvyku tyto ceny průběžně během roku upravovat tak jako jinde v Evropě a budou skutečně případnou cenu počítat z těchto pultových cen.

V případě, že cestujete do Dolomit bez předem zajištěného ubytování, můžete počítat s pomocí místní turistické organizace. V každém středisku existuje tzv. APT, což je agentura pro turistický ruch, informační kancelář, a ta disponuje seznamy ubytovatelů v dané lokalitě. Většinou také právě v blízkosti těchto kanceláří najdete elektronickou ubytovací desku, která označuje, které penziony či hotely jsou volné (zelenou barvou) a které jsou na nejbližší dny obsazené (červenou barvou). Bohužel, tyto informace nejsou vždy zcela platné, systém je aktualizován 1× denně. Není tedy výjimkou, že hotel, který uvidíte na této ubytovací tabuli jako volný, je poté, co dorazíte na recepci již obsazen. Doporučuje se v takovémto případě obvolat jednotlivé hotely, které se zobrazují jako volné, a zajistit si telefonicky rezervaci. Často je do této ubytovací desky integrován telefon s přímým propojením do recepce hotelů. Takovýmto způsobem cestováním můžete ušetřit několik desítek EUR, ale musíte počítat s určitým nárokem na čas na zajištění ubytování na místě a není to vždy jisté. Často pak skončíte několik kilometrů od místa, kde jste si skutečně přáli přenocovávat. Čím obsazenější bude středisko, tím více času můžete strávit hledáním ubytování.

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Aktuální nabídka last-minute zájezdů

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje